ďťż
Company Name

kupując używany siewnik... na co zwracać uwagę

więdząc jaki siewnik potrzebny, na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupna używanego?przede wszystkim czy skrzynia zasypowa nie jest pognita. czy siewnik jest kompletny. czy redlice nie sa za bardzo zdarte i czy przekladnia jest sprawna

popieram
przekładnia najważniejsza i złużycie redlic..


więdząc jaki siewnik potrzebny, na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupna używanego?

Ogólnie to patrz na cały wygląd wizualny czy ci odpowiada, a dokładniej to:
- redlice
- skrzynia zasypowa
- przekładnia
To są te najważniejsze aspekty. :)Dodałbym:
- stan denek (wytracie, czy sprężynują)
- redlce (stopień przytarcia czubków, czy nie pogięte prowadzenie)

I zwróć uwagę na te rurki wysiewające

Sprawdz tez czy redlice nie chodza na boki bo potem po siewie jak powschodzi to bedzie to wygladalo jakby cie ktos po polu ganial:)

Brat kupił Poznaniaka, nawet nieźle wyglądał jak stał w wiacie u poprzedniego właściciela (było pełno gratów dookoła i ciemnawo), widać, że malowany. Ale prawda wyszła dopiero na jaw w domu. Na dnie było trochę zboża, po wyczyszczeniu okazało się, że na dole ścieżki technologiczne są zgnite (wszystkie trzeba było wymienić) i miejscami kosz jest szpachlowany, mocowanie ucha do łącznika trzeba było wzmocnić bo groziło oberwaniem, oponki były łyse, ale to widać było przy zakupie. Ogólnie było trochę zabawy żeby doprowadzić go do stanu używalności i kosztowało to prawie 500zł, nie licząc nowych opon. Największe ździwienie to jednak szpachlowany kosz, trzeba było to zedrzeć i fachowo łatki powstawiać.

rok temu kupowałem i ogolnie siewnik był stary i od chandlarza ale farmba orginalna i wszystko sztywne, sieje cacy i opone nową dorzucił, 2,2 tyś za poznaniaka 2,5m z 79r to chyba nie najgorzej, a siewnik jest sprawny i nie wypracowany


Sprawdz tez czy redlice nie chodza na boki bo potem po siewie jak powschodzi to bedzie to wygladalo jakby cie ktos po polu ganial:)
:P :P :P :P :P :blink: :blink: :blink:

heheheheheheheheh ale żem się uśmiał :)
DOBRE

no trzeba patrzec na przekladnie i na redlice to wazne nie patrz za duzo na farbe , farba to nie wszysto


.

 

 

 

 

 

 

Š Copyright Ewelyna's portalAll Rights Reserved
 

 

Design by: DesignersPlayground